הטכנולוגיה

שתפו עם חברים! Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

ניתן כיום למצוא מגוון של סוגי מכשירים וגדלים מהזעירים ביותר הנמצאים בתוך תעלת השמע ועד למכשירים הגדולים יותר שמורכבים מאחורי האוזן.

מכשירי שמיעה אנלוגיים- הטכנולוגיה הותיקה והבסיסית ביותר. בטכנולוגיה זו הפעולה היא קליטת הצליל באמצעות מיקרופון, הגברתו באופן אחיד על-ידי מגבר, פילטר ורמקול המשמיע את הצליל המוגבר. טכנולוגיה זו היא פשוטה ואמינה כאשר ניתן מענה פשוט במקרים רבים של ליקוי שמיעה.

מכשירי שמיעה דיגיטליים קונבנציונאליים- חלקי המכשיר הם אנלוגיים, אולם, המכשיר נשלט בטכניקה דיגיטלית. כיוון המכשיר נעשה באמצעות מחשב, לכן, ניתן לבודד את רעשי הרקע והסביבה ולהגביר רק את התדירויות הרצויות וכך ליהנות מקולות הסביבה ואיכות שמיעה מצוינת. הגמישות בכיוון גדולה וניתן לתכנת מספר תוכניות שיתאימו לסביבה ולמצבים בחיי היומיום.

מכשירי שמיעה דיגיטליים ממוחשבים- מכשירים אלו הם בעלי הטכנולוגיה המתקדמת ביותר. קלינאי התקשורת יכולים להתאים את המכשיר ללקוח בצורה אופטימלית כך שיתנו את התוצאות הטובות ביותר. המכשיר מגביר דיבור ומנחית רעשי רקע תוך שיפור הבנת הדיבור. למכשיר בטכנולוגיה זו מספר ערוצים המאפשרים הגברה שונה לתדירויות השונות באופן מדויק ואופטימלי.