טכנולוגיות חדשות

שתפו עם חברים! Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

PHONAK ננו NANO – מכשיר השמיעה הקטן בעולם

Phonak

המכשיר ממוקם קרוב יותר לעור התוף וניתן לקבל באמצעותו טווח רחב יחסית של הגברה.

ננו (Nano) – מכשיר השמיעה הקטן ביותר בעולם, תוצרת חברת פונאק השוויצרית. המכשיר מיועד ללקויי שמיעה מגיל 12 ומעלה.
הננו הוא מכשיר שמיעה תוך-אוזני, מזערי ובלתי נראה. זהו מכשיר שמיעה דיגיטלי המיוצר באמצעות מדפסת דיגיטלית, על סמך סריקת המידות האישיות של המטופל והדמיית מבנה תעלת האוזן שלו. הננו יושב בעומק תעלת האוזן, אך בנוי בצורת קונוס, כך שיש מעט מאוד מגע בין המכשיר לבין דפנות התעלה. המכשיר ממוקם קרוב יותר לעור התוף וניתן לקבל באמצעותו טווח רחב יחסית של הגברה, המאפשר להתאים אותו לאחוז גדול יחסית של האוכלוסיה.

עובי דופן המכשיר קטן ב-40% והוא 0.4 מ"מ לערך, ומשקל המכשיר פחות משני גרם. חלקו העליון של המכשיר בצבע העור, חלקו התחתון שקוף.

לא רואים אותו אבל שומעים מצויין איתו!

Phonak

לחץ כאן למעבר לדף המוצר באתר היצרן


ChannelFree
הגברה במידת הצורך לכל תדר ותדר כפיצוי על אובדן השמיעה של מטופל זהו האתגר האמיתי.
עד כה, אף טכנולוגיה לא הצליחה להחליף את האוזן הטבעית.

טכנולוגיית ה- ChannelFree הינה טכנולוגיה ייחודית ובלעדית, פטנט של חברת BERNAFON, שמצליחה לחקות באופן הקרוב ביותר את תפקוד האוזן הטבעית.

מהי  טכנולוגיית ה- ChannelFree ?
טכנולוגיה זו מגבירה את גל הקול באופן שלם ללא חלוקה לערוצים (גל הקול המקורי לא נשבר לחלקים
ומוגבר בנפרד).
ומה זה אומר בעצם?
השגת האלמנט החשוב ביותר למטופל עם ירידה בשמיעה:לשמוע ולהבין את הדיבור!

הבה נבחן את מאפייני הדיבור:
הדיבור מורכב ממילים, הברות, תנועות ועיצורים. משך העיצור הוא הקצר ביותר ולכן העוצמה בה נאמר משפיעה באופן מהותי על הבנת הדיבור. אצל אנשים הסובלים מירידה בשמיעה, עיצורים בעוצמה נמוכה נבלעים במשפט, וכתוצאה מכך המטופל שומע חלקים לא ברורים של המשפט.

מכשירי שמיעה מתקדמים מספקים עוצמה חזקה יותר לצלילים חלשים ועוצמה פחותה יותר לצלילים חזקים יותר(הגברה בדחיסה).הקוכליאה (השבלול), במצב תקין, מספקת דחיסה טבעית ומהירה מאוד. מכשיר השמיעה אמור לחקות את הדחיסה ובכך לפצות בדחיסה דומה במצב של ירידת שמיעה.

הטכנולוגיות הערוציות הנמצאות כיום בשוק, מסוגלות לדגום הברות בלבד. ולכן, עיצורים קטנים לא נכללים ולא מודגשים, מה שגורם לקושי בהבנת הדיבור.
לעומת זאת, טכנולוגיית ה-ChannelFree של ברנפון הינה הטכנולוגיה היחידה היום בשוק המסוגלת לדגום עיצורים ולדחוס במהירות הקרובה לקוכליאה תקינה
(20,000 דגימות בשנייה). המשמעות היא, שהדגימות המהירות מסייעות לדגום עיצורים (היחידה הקטנהביותר במילה), ולהגבירם, גם אם הם זניחים או חלשים מבחינת עוצמה וזמן.

עוד הבדל משמעותי בין הטכנולוגיה הערוצית, לבין טכנולוגיית ה-ChannelFree הוא ה-Stair Step Effect ("אפקט המדרגות"), כאשר יש הגברה בכל ערוץ וערוץ בטכנולוגיית הערוצים, נוצרת מעין מדרגה בגלל הניגודיות בהגברה.
לעומת זאת בטכנולוגיית ה-ChannelFree ההגברה אומדת ערכי ביניים ומגבירה את הקול באופן חלק ומושלם.

פרטי דגמי מכשירים בעלי תכונות ה-ChannelFree:
לחץ כאן – VERITE
לחץ כאן – VERAS