אטמי אוזניים

שתפו עם חברים! Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

החושים שלנו צובעים לנו את החיים מדי יום. בעזרתם אנחנו יכולים לראות, להריח, לחוש מגע, לטעום וכמובן לשמוע צלילים. החושים הם שמאפשרים לנו לתקשר עם העולם. זו הסיבה שהחושים שלנו צריכים לקבל הגנה מקסימלית. במיוחד השמיעה שלנו.

אטמי אוזניים למניעת רעש, ברגע שנגרם נזק לשמיעה שלך, לא ניתן לתקנה. למרות זאת, רבים מאיתנו נחשפים לעוצמת רעש גבוהה מדי יום. לא תמיד ניתן להימנע מחשיפה לצלילים חזקים, אבל להימנע מנזק לשמיעה שלך, אפשרי!

אטמי אוזניים למניעת חדירת מים, חדירת מים אל האוזן עלולה לגרום לתופעות בלתי רצויות רבות, כגון דלקות באוזן. דלקות חוזרות ונשנות באוזן עלולות לגרום נזקים גם לשמיעה.

למה אטמי אוזניים ולא משהו אחר?

  • לאטמים יש עדיפות רבה על אוזניות מגן, במיוחד כאשר יש צורך בציוד מגן נוסף, כגון קסדה או משקפי מגן. כמו כן הם נוחים במיוחד לשימוש רצוף או כאשר הסביבה חמה ולחה. האטמים אינם בולטים מרחוק כך שקשה לראותם.http://adut.co.il/images/12FLEXCO.JPG
  • אוזניות מגן חיצוניות – אטימת אוזניות מתבססת על סגירה טובה סביב האוזן. שיער, משקפיים וכל עצם אחר שנמצא בין כרית האוזניות לראש פוגמים באטימה ולכן גם ביעילות ההגנה.
  • ציוד להגנת השמיעה ותקשורת מילולית – אחת הסיבות שבגללן עובדים מתנגדים להשתמש בציוד להגנת השמיעה מתבטאת בטענה המוכרת: "זה מפריע לי לשמוע כשמדברים אלי". אין ספק שציוד להגנת השמיעה מפריע לי לתקשורת מילולית כשמפלסי הרעש נמוכים יחסית (80-85 דציבל). אולם במפלסי רעש יותר כשמדובר וכשמדברים בעובדים ששמיעתם תקינה – לא רק שמגני השמיעה אינם מפריעים, אלא שהם אף עשויים לשפר את היכולת להבין קולות דיבור. תופעה זו נמצאה במחקרים. היא נובעת כנראה מכך שמגן השמיעה מקטין מהעומס שהרעש יוצר על האוזן ועל ידי כך מאפשר לה להגיב לקולות הצורה טובה יותר; דומה הדבר לשימוש במשקפי שמש ביום בהיר במיוחד. העין עם משקפי השמש סופגת אנרגיה כללית נמוכה יותר, דבר המאפשר לה לתפקד בצורה נינוחה ויעילה יותר. (נלקח מחוברת טכנית של מוסד לבטיחות וגהות).